close
تبلیغات در اینترنت
ویژه های انتخابات 92

موضوعات سایت
انتخابات 92 انتخابات 92
ویژه های انتخابات 92 ویژه های انتخابات 92
کاندیدهای احتمالی انتخابات کاندیدهای احتمالی انتخابات
اخبارانتخابات 92 اخبارانتخابات 92
عکسهای انتخاباتی عکسهای انتخاباتی
کاندیدهای انتخاباتی کاندیدهای انتخاباتی
ستادهای انتخاباتی ستادهای انتخاباتی
خرداد92 خرداد92
درج آگهی درسایت خرداد92 درج آگهی درسایت خرداد92
اخبار گوناگون اخبار گوناگون
خبر خبر
دکتر محمدرضاعارف دکتر محمدرضاعارف
جبهه ی حمایت از دولت روحانی جبهه ی حمایت از دولت روحانی
اعلامیه ها اعلامیه ها
آرشيو مطالب

جستجو

جستجو گر پیشرفته سایتآخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
اعلامیه ی جبهه ی مردمی حمایت از دولت روحانی اعلامیه ی جبهه ی مردمی حمایت از دولت روحانی 0 43 admin
تبریک پیروزی جناب دکتر حسن روحانی تبریک پیروزی جناب دکتر حسن روحانی 1 41 habib
دکتر عارف پیروزی دکتر روحانی را تبریک گفت دکتر عارف پیروزی دکتر روحانی را تبریک گفت 0 33 admin
آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات 2 48 admin
شکست نظریه ی رویگردانی مردم از اصلاحات شکست نظریه ی رویگردانی مردم از اصلاحات 0 21 admin
پیشتازی حسن روحانی درانتخابات92 با اختلاف آرای بسیار زیاد پیشتازی حسن روحانی درانتخابات92 با اختلاف آرای بسیار زیاد 0 71 admin
انتظار از رئیس جمهور انتظار از رئیس جمهور 0 52 ali-444
یک وزیر سنی نام ببرید یک وزیر سنی نام ببرید 1 51 ali-444
کولر کولر 0 37 ali-444
سخنراني دكتر عارف در کرمانشاه‌+حاشیه‌ها سخنراني دكتر عارف در کرمانشاه‌+حاشیه‌ها 0 35 ahmad65
دكتر عارف و همسرش در سفر ایلام/عکس دكتر عارف و همسرش در سفر ایلام/عکس 0 71 ahmad65
اصلاح طلبی نمرده است اصلاح طلبی نمرده است 0 110 ahmad65
وقتی کاندیدها پته ی یکدیگر راروی آب می ریزند! وقتی کاندیدها پته ی یکدیگر راروی آب می ریزند! 0 56 reza
چرامسئولین با تخلفات انتخاباتی دولت برخورد نمی کنند؟ چرامسئولین با تخلفات انتخاباتی دولت برخورد نمی کنند؟ 1 78 ali-444
انتخابات انتخابات 0 26 ali-444
انتخابات 92 انتخابات 92 0 49 ali-444
توطئه ی سازماندهی شده ی سایتها و وبلاگها برای کوبیدن چهره ی هاشمی رفسنجانی توطئه ی سازماندهی شده ی سایتها و وبلاگها برای کوبیدن چهره ی هاشمی رفسنجانی 0 75 ahmad
سردار رادان : با اشراف کامل اطلاعاتی بداخلاقی‌های سیاسی را رصد می‌کنیم سردار رادان : با اشراف کامل اطلاعاتی بداخلاقی‌های سیاسی را رصد می‌کنیم 0 57 admin
استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی و دولتی در تبلیغات انتخاباتی جرم است استفاده از امکانات دستگاه‌های اجرایی و دولتی در تبلیغات انتخاباتی جرم است 0 55 admin
تکمیل دومینوی امریکایی در سوریه، لبنان و عراق با انتخابات در ایران تکمیل دومینوی امریکایی در سوریه، لبنان و عراق با انتخابات در ایران 0 29 admin
جدول / گرایش سیاسی و شعارهای ۱۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ جدول / گرایش سیاسی و شعارهای ۱۷ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ 0 55 admin
آغاز تبلیغ انتخاباتی مشایی در اروپا! آغاز تبلیغ انتخاباتی مشایی در اروپا! 0 65 admin
عسل بدیعی پای صندوق رای + تصاویر عسل بدیعی پای صندوق رای + تصاویر 0 107 admin
ثبت مراسم تشییع حضرت امام خمینی (ره) در کتاب رکوردهای جهانی ثبت مراسم تشییع حضرت امام خمینی (ره) در کتاب رکوردهای جهانی 0 77 admin
ولايتي: احتمال پيوستن نفر چهارم به ائتلاف سه گانه اصول گرايان وجود دارد ولايتي: احتمال پيوستن نفر چهارم به ائتلاف سه گانه اصول گرايان وجود دارد 0 47 admin
حضور بیشتر رحیم مشایی خبر از آمدن او دارد(؟) حضور بیشتر رحیم مشایی خبر از آمدن او دارد(؟) 0 57 admin


آیت الله علم الهدی:
در انتخابات شرکت نکنيد به جهنم مي‌رويد
کد مطلب : 12382
گروه سياسي: امام جمعه مشهد با بیان اینکه امروز عطر جهانی شدن اسلام به مشام می رسد گفت: امروز دنیا دارد جهانی شدن اسلام را لمس می کند.
به گزارش مهر، آیت الله احمد علم الهدی در نماز جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به انتخابات هفته آینده تاکید کرد: برای بار دوم از برنامه های خوب و شفاف ساز صداوسیما تشکر می کنم چرا که با این برنامه ها مردم همه کاندیداها را به خوبی شناختند. امام جمعه مشهد با بیان اینکه یک هفته دیگر قرار است دین حضرت محمد (ص) را به یکی دیگر از این افراد بسپاریم گفت: دین حضرت محمد(ص) را به چه کسی می خواهید بسپارید به یک فردی که این دین را ادامه دهد و یا به یک فردی که به دنبال مطرب و مطرب بازی باشد.

آیت الله علم الهدی خطاب به نمازگزاران و همه مردم اظهار کرد: نمازگزاران، مومنینی که در روز جمعه سفره حضرت علی بن موسی الرضا را به هر سفره ای ترجیح دادند می خواهند اسلام پیغمبر را به چه کسی بسپارند. وی با تاکید بر اینکه هر کسی در انتخابات شرکت نکند جهنم رفتنش قطعی است، گفت: اول باید احساس مسئولیت کرده و در انتخابات شرکت کنید و بعد هم سنجیده و براساس معیارهای اسلام و پیغمبر به کسی رای دهید که خدای نکرده انقلاب به دست نا اهلش نیفتد.

جمعه 17 خرداد 1392
ادامه مطلب


حسن روحانی: معلوم نیست من به نفع هاشمی کناره‌گیری کنم یا هاشمی به نفع من

انتخابات - تسنیم نوشت:

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباره شایعه کناره‌گیری‌اش به نفع هاشمی‌، اظهار داشت: معلوم نیست من به نفع هاشمی کناره‌گیری کنم یا هاشمی به نفع من.
 حسن روحانی داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری، در پاسخ به این سوال که " با توجه به اینکه گفته‌اید تا روز انتخابات از بین بنده و آقای هاشمی فقط یک نفر باقی میماند، چقدر احتمال دارد که هاشمی به نفع شما کنار بکشد؟" گفت: معلوم نیست من به نفع هاشمی کناره‌گیری کنم یا هاشمی به نفع من.
وی درباره شایعاتی مبنی بر کناره‌گیری‌اش به نفع هاشمی‌، اظهار داشت: واقعا مشخص نیست و در روزهای آینده مشخص خواهد شد.


سه شنبه 24 ارديبهشت 1392
ادامه مطلب


حضور آیت الله هاشمی تحقق حماسه سیاسی است

انتخابات - مصطفی رضاحسینی

امروز تکلیف مدعیان ولایتمداری و دوستداران مقام معظم رهبری مشخص میشود. امتحان سختی در پیش است و برخی از هم اکنون خود را مردود و یا تجدید کرده اند. زیرا با موضع گیریهای احساسی سوء در قبال ورود جناب آقای هاشمی به عرصه انتخابات خواسته یا ناخواسته در حقیقت خواسته دشمن را انجام می دهند.
وقتی صدراسلام را نگاه می کنیم وتاریخ را ورق می زنیم می بینیم که همیشه به بزرگان دین و مملکت های اسلامی بویژه ایران عزیز، این افراطیون بوده اند که ضربه زده اند و متاسفانه نزدیک ترین افراد و آنانی که با ظاهر سازی اسلامی وانقلابی با ایجاد جو مسموم در جامعه خوراک غیر منصفانه و غیر عادلانه تزریق تا افراد وفادار به انقلاب و رهبری را از میدان بیرون کنند .
تعجب می کنم که برخی افراد، گروهها، شخصیت ها از هیچ تخریبی علیه حضرت آیت ا... هاشمی دریغ نمی کنند و به فرمان مقام معظم رهبری هم توجه نمی کنند.
مگر حضرت امام (ره) نفرمودند نهضت زنده است چون هاشمی زنده است .و مقام معظم رهبری در پایان دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی نفرمودند هیچ کس برایم هاشمی نمی شود. مگر همین آقای هاشمی نبود که برای به ثمر رسیدن انقلاب زندانهای رژیم پهلوی را به سختی تجربه کرد، مگر ایشان نبود که یک خطبه نماز جمعه وی در دوران جنگ نیروی عظیمی به مردم وارد و دشمنان را مایوس می کرد مگر مقام معظم رهبری مکرر وی را به عنوان رئیس تشخیص مصلحت این نظام منصوب نکرده است . براستی افرادی که امروز به او خرده گرفته و در تلاش هستند چهره ای مخالف نظام و رهبری از این یار رهبری وامام درست کنند، چه سوابقی دارند؟ چه سختی هایی کشیده اند؟ آیا جز این است که یکشبه به پست و مقام رسیدند؟ آیا اینان که خود را مدعی ولایت و انقلاب می دانند با این کارها انتخاب و انتصاب آقای رفسنجانی به ریاست تشخیص مصلحت توسط مقام معظم رهبری را زیر سئوال نبرده اند؟ آیا ازدستور آقا تمرد نکرده اند؟ آیا در حقیقت و غیر مستقیم مقام معظم رهبری را تضعیف نمی کنند؟ این خواسته کیست؟ خواسته دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب و رهبری تلقی نمی شود؟
مردم عزیز و شریف آیا وقت آن نرسیده که به جستجوی حقیقت بپردازیم؟
کدام حقیقت؟ روشن شدن چهره طراحان فتنه 88 که امروز مدعی محاکمه بانیان و باعث و بانی آن شده اند –روشن شدن چهره واقعی آنانی که در پشت پرده اختلاس های میلیاردی را انجام داده اند، روشن شدن علت نابسامانی اقتصادی کشور و اهداف پشت پرده آن – روشن شدن علت جنگ طلبی دولت احمدینژاد و هر روز سر ناسازگاری ایجاد کردن با کشورها از جمله همسایه ها .
بله: البته تاریخ همه اینها را شفاف خواهد کرد اما آن روز کمی دیر است .
از جنبه دیگر به قضیه نگاه کنیم: تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی چگونه رخ می دهد؟
حماسه یعنی یک کار بزرگ، یک اقدام دسته جمعی و ریشه ای و متحول کردن خیلی چیزها این معنایش این است که مقام معظم رهبری نیک می داند بر مردم چه فشار اقتصادی وارد است و عقبه این اقتصاد بیمار یک سیاست بیمار و سیاسیون نابلد هستند پس برای همین خواسته اند امسال سال سرنوشت باشد ، این در بعد داخلی است در بعد خارجی هم حضور گسترده مردم در انتخابات بیشتر از دوره قبل : هم بیمه شدن کشور و نظام است هم پاسخ دندان شکن به دشمنان حال شما قضاوت کنید با حضور همه چهره هایی که ثبت نام کرده اند حماسه موردنظر تحقق خواهد یافت ؟ بخدا نمی شود ، چون مردم از بداخلاقی های دولت نهم ودهم ، دروغ ها ، بی حرمتی ها ،بی احترامی به مقام معظم رهبری ، قانون شکنی ، هتک حرمت مومنان و ... خسته شده اند ، پس یک انرژی تازه لازم است .
و اگر امروز حضرت آقا با ورود مردم سیاست و اقتصاد به عرصه انتخابات مخالفتی ندارد دلیلش این است که نیاز و ضرورت امروز کشور بر این است و احساس امنیت اقتصادی وسیاسی بزرگترین خدمت به کشور است و عرصه رقابت عادلانه ای که ایجاد می شود افتخار نظام خواهد بود.
پس در حقیقت آقای هاشمی یکبار دیگر خود را سپر این نظام و کشور قرارداده است و این ارزشمند است اما آنانیکه این روزها حرف و حدیث هایی می زنند که اطرافیانش چنین کردند و چنان یک سوزن به خودشان بزنند        و یک جوال دوز به دیگران .
امروز آمار و ارقام گویاست که اطرافیان آقای احمدی نژاد چه کردند و اطرافیان دیگران چکار؟ کدام رئیس جمهور به مقام معظم رهبری و یا حضرت امام بی احترامی ، وتمرد کرد.
کدام ولایت و رهبری و مراجع را تضعیف کردند ، کدام به قانون دهن کجی کردند ، کدام خود را فرد بلا تصدی دانستند ، کدام کشور را اسیر خرافه و جادو کردند و..... کدام دولت چنین تورمی را به مردم هدیه کرد؟
  بله اکنون وقت آن است که حماسه سیاسی واقتصادی حضرت آقا تحقق پیدا کند و ما آنرا با حضور آقای هاشمی رفسنجانی در کنار بزرگ مردانی چون جناب دکتر ولایتی امین مقام معظم رهبری ، دکتر قالیباف شهردار توانای پایتخت و سرباز نظام و دیگران امکان پذیر می دانیم به اطرافیان هم کاری نداریم حساب آنان با قانون است که اگر خدای ناکرده خلافی کرده اند قانون در مورد آنان تصمیم بگیرد آنچه تاکنون بوده و همه عزیزان هم به آن پایبند خواهند بود .
همه با هم پیش به سوی افتخار آفرینی برای جمهوری اسلامی ایران با خلق حماسه سیاسی مدنظر مقام عظمی ولایت.


سه شنبه 24 ارديبهشت 1392
ادامه مطلب


محسن رضایی گفت: حیف است در منطقه‌ ما این‌قدر ناامنی و بی‌ثباتی باشد؛ در حالی که این منطقه می‌تواند برای خود و کشورهای بیرون نقشی بهتر و سازنده‌تر ایفا کند.
محسن رضایی در نشست تخصصی جمهوری اسلامی ایران 1404 در افق همگرایی و همکاری در آسیای جنوب شرقی که با حضور سفرای کشورهای آسیای جنوب شرقی در هتل استقلال برگزار شد، با بیان این‌که ما در یک منطقه‌ی حیاتی از جهان زندگی می‌کنیم که قلب انرژی دنیاست، اظهار کرد: در این منطقه ملت‌های بزرگی زندگی می‌کنند که می‌توانند نقش فعال‌تری در روابط منطقه داشته باشند.
وی با اشاره به این‌که نوعی سرگردانی در حرکت منطقه به چشم می‌خورد که ناامنی ایجاد کرده و اجازه نمی‌دهد از ظرفیت‌های منطقه به درستی استفاده شود، تصریح کرد: حوادث دردناک منطقه از جمله افغانستان، پاکستان، سوریه، بحرین، فلسطین و عراق را شاهد هستیم، پس چرا نمی‌شود صلح واقعی را برای ملت‌ها فراهم کرد و آیا در اختیار سازمان‌های ملل امکاناتی نیست که آرامش و نشاط و شادابی را به منطقه برگردانیم و آیا قرار است ناامنی‌ها در منطقه ادامه پیدا کند؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که زمان آن رسیده که در منطقه تصمیمی بگیریم و به مشکلات پایان دهیم و گام موثرتری از گذشته برداریم، افزود: علت اصلی مشکلات منطقه و این‌که مردم منطقه زندگی خوب و با آرامش ندارند منافع موجود در این منطقه است که باعث ناامنی و نگرانی در منطقه شده اما همین موارد می‌تواند باعث آرامش و امنیت منطقه شود و باید آن را در راستای ایجاد آرامش، امنیت، صلح، همکاری دسته‌جمعی و توسعه اقتصادی در منطقه به کار گرفت.
رضایی با تاکید بر این‌که باید در منطقه نقطه‌ی مشترک پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: کشورهای خارج از منطقه نیز باید با ما همکاری کنند؛ مثل کشورهایی که در اروپا، آمریکا، روسیه و چین هستند اما نوعی تک‌روی، انحصارطلبی و دست‌اندازی و خودمحوری در آنها دیده می‌شود. پس باید دو کار انجام داد تا امنیت و آرامش و نشاط به منطقه برگردد؛ اول این‌که کشورهای بیرون از منطقه اجازه دهند خودمان منطقه‌ی واحد شکل دهیم و اتحادیه‌ای درست کنیم. البته نمی‌گویم مثل اتحادیه اروپا شکل دهیم اما اتحادیه‌ای باشد تا بتوانیم مشکلات منطقه را خودمان حل کنیم و دوم این‌که این اتحادیه رفتار منطقی با کشورهای بیرون از خود داشته باشد. یعنی منطقه‌ی جدید سیاسی اقتصادی و ژئوپلتیکی شکل بگیرد که در آن آرامش و امنیت برای منطقه حاصل شود و کشورهای بیرون از منطقه عادلانه از منافعی که در این منطقه وجود دارد بتوانند استفاده کنند.
وی پیشنهاد داد: شورای امنیتی با توافق کشورهای منطقه ایجاد کنیم تا نیاز نباشد از بیرون منطقه نیروی نظامی وارد شود، هر روز در آمریکا و اروپا شاهد تشییع جنازه سربازان باشیم و این شورای امنیتی، مورد حمایت کشورهای بیرون منطقه هم باشد

سه شنبه 24 ارديبهشت 1392
ادامه مطلب


به گزارش خبرنگار خرداد 92 از سیستان و بلوچستان ، به محض انتشار خبر کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات مردم دچار شور و شعف فراوانی شده اند

به گزارش براهویی از زاهدان به مردم زاهدان با شنیدن خبر ثبتنام هاشمی رفسنجانی در بازار رسولی زاهدان به کف و سوت زدن پرداختند و ایشان را مورد تشویق قرار دادند

هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی از رییس جمهوران جمهوری اسلامی ایران هستند که مردم سیستان و بلوچستان از آنها با افتخار یاد می کنند

یکی از بزرگان طایفه ی ریگی در گفتگو با براهویی خبرنگار خرداد 92 درباره ی خوشحالی مردم سیستان و بلوچستان از آمدن هاشمی رفسنجانی و علت آن می گوید:

هنوز زمانی را که آقای هاشمی به سیستان و بلوچستان سفر کردم را از یاد نبرده ام.ایشان در سیستان و بلوچستان طرفداران بسیار زیادی دارند

در زمان آقای هاشمی ما شاهد اینهمه گرانی و مشکلات اقتصادی نبودیم.بلاهایی که در این هشت سال از لحاظ ناامنی اجتماعی و اقتصادی بر سر مردم سیستان و بلوچستان آمده است در طول دوران انقلاب بی سابقه هست.

حتی زمان جنگ هم مردم دچار اینهمه مشکلات اقتصادی نبوده اند

حاج ملاصالح ریگی ادامه می دهد:

شما نگاهی به گزارشهای تلوزیون بیندازید.دیگر حرف مردم حرف آرمان و مبارزه نیست.همه یک صدا شده اند که رییس جمهوری می خواهیم که اقتصاد را درست کند.این نشانه چیست؟

مریم خرسندی دانشجوی دانشگاه زاهدان در این باره می گوید: نه تنها در سیستان و بلوچستان بلکه در شهر ما انزلی هم آقای هاشمی طرفداران زیادی دارد

من می بینم که اساتید از همین حالا لحظه شماری می کنند تا به هاشمی رای بدهند.باید بگم رایی که امسال هاشمی خواهد آورد یادآور انتخابات خاتمی خواهد بود

رحیم اسدی دانشجوی فیزیک دانشگاه زاهدان و اهل اصفهان درباره ی رقبای اصلی انتخابات می گوید

به نظر من رقابت اصلی میان هاشمی ، روحانی و محسن رضایی خواهد بود

وی درباره ی مشایی می گوید:

مردم اصلا مشایی را نمی شناسند جز در همین حد که در برنامه ی صرفاجهت اطلاع مردم را ی خنداند


سه شنبه 24 ارديبهشت 1392
ادامه مطلب


لبیک مردم سیستان و بلوچستان به ندای رهبری
به گزارش خرداد 92 ، هنوز حدود دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری سال 92 باقی مانده است ، سیستان و بلوچستان حال و هوای انتخاباتی به خود گرفته است . در گفتگوی خرداد 92 با آقای ن. سارانی از اهالی شاخص شهرستان هیرمند و منطقه ی میانکنگی آقای ن. سارانی بیان کردند : مردم سیستان و بلوچستان و اقوام بلوچ در تمام سالها و در تمام صحنه ها حضور داشته اند ، ولی امسال پس از سخنرانی و پیام رهبری شور انتخاباتی
سیستان و بلوچستان را مانند دیگر شهرهای ایران فرا گرفت .
آقای سارانی اضافه کردند : برخلاف گفته های شرم آور برخی، بلوچها ، مردمی بسیار ولایت مدار هستند ، ایشان اینگونه گفتند : افرادی که بلوچها را به عدم ولایت مداری محکوم می کنند دو گروهند :
اول گروهی دشمنان انقلاب و اسلام اند و قصد تفرقه افکنی دارند
دوم گروهی نسبت به بلوچها و عقاید و فرهنگ آنها جاهل هستند . ایشان اضافه کردند : ما همه از کلمه ی تعصب ذهنیت بدی داریم اما همیشه این کلمه بد نیست ، مردم بلوچ به انقلاب  و اسلام تعصب دارند و این بدنیست ، این افتخار ما بلوچهاست
در گفتگوی مفصلی که خرداد 92 ، با آقای سارانی داشت ، آقای سارانی از کمبودها و رنجهای مردم سیستان وبلوچستان بسیار صحبت کردند ،ایشان گفتند در هردو دولت گذشته(خاتمی و احمدی نژاد)الحق کارهای مفیدی انجام شده ، اما کمبودها فراوان است و نیاز به رسیدگیهای بسیار بیشتری دارد ،آقای سارانی عنوان کردند کمبودها چیزی نیست که بتواند عزم راسخ بلوچ را متزلزل کند ، بلوچ به شدت  حامی انقلاب است، بلوچ قومی سختکوش ، جدی و در عین حال مهربان است.
بلوچ تا پای جان خود از انقلاب اسلامی دفاع خواهد کرد.
----
خلاصه ی مصاحبه ی سایت خرداد 92 با ن. سارانی از افراد سرشناس بلوچ

جمعه 16 فروردين 1392
ادامه مطلب
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 21
کل نظرات کل نظرات : 5
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 8

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 13
باردید دیروز باردید دیروز : 2
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 17
بازدید ماه بازدید ماه : 35
بازدید سال بازدید سال : 650
بازدید کلی بازدید کلی : 6,654

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.162.105.6
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود